måndag 23 juli 2018 kl. 00:15 v. 30 Kontakt | Mission Tanzania | Om flammor | Prenumeration |

Startsidan | Artiklar | DikterEu | FragorIsrael | Lankar | ProfetiorTidstecken |

5 aug 21.30:

Hur får vi väckelse? 
Del 1

6 aug 5.30, 13.30:
Repris

12 aug 21.30:
Hur får vi väckelse?
Del 2

13 aug 5.30, 13.30: Repris

19 aug 21.30:
Hur får vi väckelse?
Del 3

20 aug 5.30, 13.30: Repris

26 aug 21.30:
Hur får vi väckelse? 
Del 4

27 aug 5.30, 21.30: ReprisBibelns budskap

Ladda ner som PDF!


Midnattstid

Ladda ner som PDF!


Boknyhet

Dags att ta Gud på allvar


Aktuell bok

Läs mer!


Truth ndërsa - Holger Nilsson

Çast vendimtar

"Nga deti Ne ardhur" ishte fjalë e mësuesit,

"Dhe përmes shimpanzetë ne ulur këtu tani,

Kjo është ajo që ka ndodhur në këtë tokë

dhe asgjë, por zhvillimi është që ju. "

Me fjalë në zhvillimin e një qelizë,

për të bërë atë që unë dikur nuk ishte,

Unë nuk mendohet të lutem ndonjë namaz sonte

sepse nuk ka njeri që të më jepni përgjigje.

Në këtë mënyrë, shumë kanë qenë të privuar nga besimi i tyre

dhe janë bërë të humbur në vend kotësia;

të jetë le fara mbin rreme

të cilët mohojnë dorën e fuqishme të Perëndisë krijon.

Por një ditë perde rreme larg

kur tregohet se çfarë njeri kishte themelet,

atëherë mohuesit u privuan

Pra, kur ajo ka ardhur - momenti i së vërtetës.

kopjoj Print!


© www.flammor.com
Holger Nilsson

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Fler artiklar

Predikantpool

Detta är en ny satsning som vi presenterar här. Den går helt enkelt ut på att förkunnare som vill stå till förfogande för kallelser till församlingar, gör det mot endast reseersättning.

Läs allt!


NU - kraftigt nedsänkt pris!
TIDSMASKINTwingly Blog Search link:http://www.flammor.com/ sort:published Bloggar som länkar hit


 

Flammor, Maskingatan 13, 574 33 Vetlanda
Telefon: 0383-161 64 | E-post: info@flammor.com | Hemsida: www.flammor.com
Ansvarig utgivare: Holger Nilsson

Vilka läser Flammor.com?
Creeper MediaCreeper

Kristen Topplista från JesusSajten.se

© www.flammor.com 2002 - 2018