fredag 22 juni 2018 kl. 02:01 v. 25 Kontakt | Mission Tanzania | Om flammor | Prenumeration |

Startsidan | Artiklar | DikterEu | FragorIsrael | Lankar | ProfetiorTidstecken |

27 juni 23.00:
Predikan och predikanten 1

28 juni 7.00,
15.00: Repris

4 juli 23.00:
Predikan och predikanten 2

5 juli 7.00, 15.00:
Repris

11 juli 23.00:
Predikan och predikanten 3

12 juli 7.00, 15.00:
Repris


6 juli 19.00:

Tдltet Rickelstorp

7 juli 19.00:
Tдltet Rickelstorp

Bibelns budskap

Ladda ner som PDF!


Midnattstid

Ladda ner som PDF!


Boknyhet

Dags att ta Gud pе allvar


Aktuell bok

Lдs mer!


НОВО DVD! Морал или неморал

Ние сега се соочува со морален пад е без преседан. И покрај тоа, постои голема тишина за тоа во цркви. Многу да напаѓа напредок во однос на чистота што треба да го карактеризираат односот помеѓу мажот и жената и брак. Тоа е време на библиските стандарди утврдени во овие области.

Многу живеат надвор од нивната сексуалност надвор од бракот и можеме да видиме колку соживот станува замена за брак. Во исто време, како што има за прв пат во историјата почна да се менува брак меѓу маж и жена да се омажи за двојки од ист пол.

Училиштата се RFSU активни и ширење на пропаганда на децата.

Ова ДВД вели Холгер Нилсон во врска со ова и многу повеќе во шест получасовна програма (околу 27-28 минути). Овие програми може да вклучуваат алатки за млади лидери во црквите и се појавува во збирките за младите луѓе.

Ова е двапати DVD со два диска, секоја од трите програми. тогаш ние нудиме сите овие програми за само 200: - + поштарина 28: -.

Ова ДВД може да се купат за износот на 228 - се депонирани во ПГ 36 64 81 - 0. бенефициента: книжарница. Пишува: нареди: "морал или неморал", па ние сме испраќање на оваа DVD веднаш до вашата адреса.


Holger Nilsson

Fri, 20 Nov 2015 17:42:58 +0100 | Permalдnk | Language: af ar az be bg bn bs ca ceb cs cy da de el en eo es et eu fa fi fr ga gl gu ha hi hmn hr ht hu hy id ig is it iw ja jw ka km kn ko la lo lt lv mi mk mn mr ms mt ne nl no pa pl pt ro ru sk sl so sq sr sw ta te th tl tr uk ur vi yi yo zh-CN zh-TW zu sv
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Fler artiklar

Predikantpool

Detta дr en ny satsning som vi presenterar hдr. Den gеr helt enkelt ut pе att fцrkunnare som vill stе till fцrfogande fцr kallelser till fцrsamlingar, gцr det mot endast reseersдttning.

Lдs allt!


NU - kraftigt nedsдnkt pris!
TIDSMASKINTwingly Blog Search link:http://www.flammor.com/ sort:published Bloggar som lдnkar hit


 

Flammor, Maskingatan 13, 574 33 Vetlanda
Telefon: 0383-161 64 | E-post: info@flammor.com | Hemsida: www.flammor.com
Ansvarig utgivare: Holger Nilsson

Vilka lдser Flammor.com?
Creeper MediaCreeper

Kristen Topplista från JesusSajten.se

© www.flammor.com 2002 - 2018